Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Gmina zapłaci zaległość w ratach

2024-06-26 22:32
 

Decyzją Naczelnika Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy, Gmina Mogilno może spłacić w ratach zadłużenie w wysokości ponad 1,8 miliona złotych. Tym samym nie będzie problemów przy wnioskowaniu o różnego rodzaju dofinansowania.

Przypomnijmy, że chodzi o zobowiązanie w wysokości ponad 1,8 mln zł. Gmina Mogilno w 2018r. dokonała pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony związany z dokonanym nabyciem towarów i usług dotyczących inwestycji wykorzystywanych z prowadzoną działalnością gospodarczą o nazwie:
1) Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mogilnie, wariant bieżnia okrężna 400 m treningowa.
2) Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Gębice.

Główną istotą sporu jest fakt odliczenia VAT-u przez gminę od faktur za inwestycje na obiektach, które były wydzierżawiane spółkom należącym do gminy. Tym samym gmina nie świadczyła na nich usług, a wspomniane spółki.

Aby rozwiązać ten problem burmistrz Karol Nawrot oraz jego zastępca Marcin Łączny spotkali się z Naczelnikiem Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy. Efektem tej wizyty był wniosek Gminy Mogilno o rozłożenie powstałego zadłużenia na 20 rat.

W dniu 18 czerwca Naczelnika Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy, Krzysztof Kaszewski podjął decyzję o rozłożeniu na raty zapłaty zaległości w łącznej kwocie 1 882 271 zł na 20 rat. Całość ma być spłacona do 23 stycznia 2026 roku. Dzięki temu rozwiązaniu powyższe zadłużenie nie będzie brane pod uwagę przy ubieganiu się o zewnętrzne dofinansowania.

- Analiza sytuacji finansowej wskazała, iż przyznanie wnioskowanej ulgi może przyczynić się do stabilizacji Państwa sytuacji finansowej, a jednocześnie Skarb Państwa w optymalnym czasie odzyska należną mu daninę. Po analizie materiału dowodowego w zakresie Państwa sytuacji ekonomiczno-finansowej pod kątem celowości przyznania wnioskowanej ulgi, a także biorąc pod uwagę argumenty przytoczone przez Państwo w uzasadnieniu złożonego wniosku, stwierdziłem istnienie przesłanki wynikającej z art. 67a § 1 ustawy Ordynacja podatkowa, w postaci ważnego interesu strony, tj. ustabilizowanie sytuacji finansowej. (...) Celem udzielenia ulgi w postaci rozłożenia na raty zapłaty zaległości z tytułu podatku od towarów i usług za okres objęty przedmiotowym wnioskiem jest poprawa płynności finansowej, w taki sposób, abyście byli w stanie spłacać zarówno zaległe, jak i bieżące zobowiązania podatkowe - napisał w uzasadnieniu Krzysztof Kaszewski, Naczelnik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy.

Poniżej publikujemy tabelkę z wysokością rat, jakie będzie płaciła Gmina Mogilno. (PK)

Mogilno

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [18]» dodaj komentarz   

 » Piękne Mogilno (CM | 15-07-2024, 10:37:04)

"Może ktoś wie, Kto w mogileńskim urzędzie zajmuje się ,,mobilizowaniem,, właścicieli dziełek, na których itd.. oraz ściganiem niszczycieli drzewostanu w publicznej przestrzeni?

 » Kosiarka odpalona (CM | 08-07-2024, 12:21:28)

"KOSIARZ" rozprawia się właśnie z trawą na terenie poniemieckiego cmentarza. Trawa jeszcze nie urosła ale korzenie można wykroić, czemu nie!!! Wcześniejsze golenie było w dniach ok. 20 czerwca.

 » Ładne Mogilno (CM | 03-07-2024, 22:20:02)

Dzisiaj na jednej z działek, o których pisałam pracowała dłuuuugo podkaszarka może to pozytywny efekt CMG ( właściciel przeczytał i się zawstydził).

 » Do CM (Obserwuje | 30-06-2024, 21:09:00)

Jak może w Mogilnie nie być chwastów przykład działka obecnego vice busz że świata nie widać.przykłas z góry swojego nie przypilnuje a o cudze będą się obydwaj martwić grunt że odwiedzają dzieci w przedszkolach a próbuj się umówić na wtorek .

 » Praca samorzadowa (Hejka | 29-06-2024, 18:30:53)

Szkoda twoich lez.dziewczyno ? reka.reke myje! . Strach sie bac? Cnote w 1998 za srebnki judaszowe. Polska szwabom. , ( 2004 cyrograf )I ruskim sprzedala !!? I nic nie.zmienilo sie.! Nawet w burdelu mozna dogadac sie.!

 » winni (wiedział | 29-06-2024, 18:01:45)

Po to Duszyński do niczego nie dopuszczał radnych bo wiedział

 » oh karol (ludowiec | 28-06-2024, 20:21:08)

A,co byli (bez)radni,będący i obecnie radnymi mają do powiedzenia w tej materii???Przecież dopuścili i tolerowali,a taki jeden nawet został przewodniczącym rady,a był i za poprzedniego Burmistrza (bez)radnym???Wyborcy,jak mogliście na takich głosować??

 » Piękne Mogilno (CM | 28-06-2024, 18:57:13)

Może ktoś wie, Kto w mogileńskim urzędzie zajmuje się,, mobilizowaniem,, właścicieli działek, na których trwają prace budowlane lub jeszcze nic się nie dzieje, do porządkowania chwastów. Całkiem blisko centrum miasta są 4 takie działki, z których chwasty,, wchodzą,, już od dawna na chodnik albo wrastają w sąsiadujące działki.

 » Strategia, koryto się urwało co (Nareszcie | 28-06-2024, 13:13:41)

Też żona ci doradzała? Za tamtego..ghha tfu dokumentalisty to Mogilno zdychało. Jedź dalej niż 30 km i zobacz innych. A może plac karuzeli wypożycz za 15 zł.

 » Dług (Asterix | 27-06-2024, 23:08:40)

Lechu ty ..........

 » Grillowanie (Strategia | 27-06-2024, 21:51:57)

Ciekawa strategia.Obsrywaja Duszynskiego na każdej sesji żeby wybielić się z obietnic, których nie spełnia. Wywlekaja śmieci żeby pokazać że to co z reklamówek wyskakiwało to jedna wielka ściema. Jak Mogilno kwitlo to wszystko było ok. Teraz trzeba przykryć czymś porażkę.

 » Powinien byly burmistrz odpowiadac swoim majątkiem (Ivopivo | 27-06-2024, 14:53:12)

Każdy przedsiębiorca i normalny człowiek zresztą, odpowiada za swoje błędy. A gitarzysta fałszował tam i na swojej bałałajce.

 » Trupy z szaf (Dramat | 27-06-2024, 11:16:14)

PiS nie zostawił takiego bajzlu jak Duszyński

 » Duszyński powinien pokryć koszty (Boję się | 27-06-2024, 11:14:20)

To nie jedyny jego kosztowny błąd. Na muzyczkę z fontanny radni się nie godzili a ten i tak zabrał z komunalki. Sanikąd - nastepny sukces. Z nikim się nie liczył. Mogilno sport. Zmiana burmistrza przysła za późno. Wykluczyłbym go jako radnego, strach aby o czymkolwiek decydował

 » Ratka (Gość 320 | 27-06-2024, 10:15:21)

A nie da rady jak w me.ia ex..rt raty 0% i pół roku nie płacisz:-) coś słabo negocjowali.Może przy takiej sumie w gratisie lodówka do parku była.

 » Dokumentalista się popisał (Gad demyt | 27-06-2024, 07:47:09)

Kury szczać prowadzać... i to były skarbowy gryzipiórek podstawowej sprawy nie ogarnął. Naprawdę zastanowił bym się nad powierzeniem mu nawet łopaty. To jest tego typu błąd jakby zawodowy kierowca ciągle na czerwonym przejeżdżał.

 » C (Mieszkaniec | 27-06-2024, 07:46:36)

Piwrwsze z brzegu biuro raxhynkowe zna lepoej przepisy i takiej kosztownej pomyłki by nie zrobiło. Kto zapłaci koszty

 » Obywatel zapłaci (Logan | 27-06-2024, 06:11:49)

To spodziewajmy się podwyżek m.in. wywozu śmieci czy wody. Ktoś tę dziurę będzie musiał załatać i oczywiście spadnie to na podatnika. W sumie już to wdtępnie zapowiedział radny Jankiewicz na swoich social mediach. Nową władzę wybieraliśmy dla zmian, a nie kontynuacji działań poprzedników.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nowi sołtysi i przewodniczący (0)
 » Ile kosztują mieszkania? (0)
 » Nowy prezes Mogilno Sport (34)
 » 5 osób wpadło podczas akcji (7)
 » Wakacyjny festyn w Żabienku (5)
 » Włamali się i ukradli lody (6)
 » Jak zorganizować wywóz gruzu? (0)
 » 284 zgłoszenia na KMZB (5)
 » Uderzył w drzewo (0)
 » Czołowe zderzenie (11)
 » Teatr i festyn w ten weekend (8)
 » Zderzenie w Olszy (4)
 » Mogileńska Rada Biznesu (20)
 » Odpowie za znieważenie (5)
 » VII Bieg Przyjaźni (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ