Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Strzelno - KPP Mogilno

Straciła ponad 50 tysięcy

2024-01-18 21:28
 

81-letnia mieszkanka Strzelna skuszona reklamą w internecie zainwestowała w akcje gazociągu. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła prawie 51 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed próbami oszustw i zalecają szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków za pośrednictwem giełd internetowych, na rynkach kryptowalut, czy podczas zakupu akcji różnych firm poprzez serwisy internetowe.

Do Komisariatu Policji w Strzelnie zgłosiła się 81-latka, która poinformowała, że w wyniku oszustwa straciła ponad 50 tysięcy złotych. Kobieta przeglądając strony internetowe natrafiła na reklamę firmy zachęcającej do kupna udziałów w gazociągu. Wizja szybkiego zarobku skusiła ją do wysłania formularza kontaktowego.

W krótkim czasie z 81-latką skontaktował się telefonicznie mężczyzna i pokierował ją tak, by zainstalowała na swoim komputerze oprogramowanie, które miało być aplikacją inwestycyjną, a w rzeczywistości pozwoliło na przejęcie danych do jej konta bankowego. Niestety, zamiast obiecanych zysków, kobieta straciła prawie 51 tysięcy złotych.

Policjanci ostrzegają przed próbami oszustw i zalecają szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków za pośrednictwem giełd internetowych, na rynkach kryptowalut, czy podczas zakupu akcji różnych firm poprzez serwisy.

W jaki sposób można się chronić przed oszustwami inwestycyjnymi?

1) Jeśli chcesz zainwestować, a nie masz doświadczenia, poszukaj zaufanego doradcy finansowego, brokera lub maklera giełdowego, który pomoże Ci podjąć pierwsze kroki. Nie podejmuj swoich decyzji pochopnie.

2) Nie wierz reklamom, ogłoszeniom ani doradcom, którzy mówią o szybkim zysku bez ryzyka.

3) Jeśli otrzymasz od kogoś propozycje inwestycji sprawdź, czy jest ona prawdziwa. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości - zgłoś sprawę do swojego banku lub na policję.

4) Zweryfikuj firmę, inwestycję czy osobę, która namawia Cię do zainwestowania. Warto śledzić informacje zamieszczane przez Komisję Nadzoru Finansowego, gdzie można zapoznać się z listą stron firm i podmiotów, które są fałszywe.

5) Pamiętaj, aby nigdy nie podawać haseł, danych logowania, kodów BLIK i innych kodów autoryzacyjnych. Chroń także dane swojej karty płatniczej.

6) Nie instaluj oprogramowania nieznanego pochodzenia. (za KPP Mogilno)

REKLAMA
 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » do on (Mieeetek | 22-01-2024, 10:37:06)

ja jednak myślę, że to z pewnością wina zaplutego karła z żoliborza...

 » brak pracy (abcd | 21-01-2024, 18:13:00)

Władza ma gdzieś zwykłych ludzi," Strzelno to wielka rzecz " a z drugiej strony dziura zabita dechami z której nawet nie ma dojazdu ani przyjazdu jak należy. Z takiej Kruszwicy NK co dwie godziny jeździ do Torunia , ludzie mają dojazd do pracy tu nie ma nic. Mam nadzieję że ludzie docenią to przy urnach wyborczych i zagłosują na odpowiednie osoby

 » biała kropka na czarnym tle. (Nikki | 21-01-2024, 16:30:43)

Tak policjant potrzebuje przestępcy jak ksiądz wiernych. Dobro zła. Rola. A co do reszty to warto to jakoś widzieć. Dziękujemy za rozwój w Tym. W Mątwach był przypadek, że proboszcz chodził po kolędzie. Później przenieśli księdza i organistkę. Ludziom w miastach wszystko jedno. A na wiosce to patrzy się kto idzie do komunii.

 » oni (on | 21-01-2024, 10:42:54)

To jest wina TUSKA!!!!!!! ***** TUSKA

 » Policja (Duszek 88/69 | 20-01-2024, 19:50:00)

Polecam film godzinny ,,Umorzenie" darmowy na YouTube jak działa policja współpracy w prokuratura.Szkoda że jak do mnie coś mają to nie umarzają.

 » Temat (Zainteresowany | 20-01-2024, 16:17:12)

I te gry to też liczbowe niby czasem jest większe ptSdopod czasem mniejsza a powinny dawać więcej prawdop w losach że ktoś wygra ale mówią niby inwestują sport kulturę ztych gier liczbowych totolotka może ktoś jest albo ktoś na tym nieźle zarabia tak myślę wróćmy do normal na wiosnę wtedy będzie dobrze w różnych dziedzinach życia nie będzie kombinowania ale to musi zależy od ludzi i tylko wyłącznie od ludzi niewaz jakoś funkcje piastu człowiek musi być człowiekiem a nie myśleć tylko o sobie zejes królem czy władca czegoś tak samo umrze choćby miał być królem czy zasłużonym dla gminy i dobrze postępuje prałat że niby napisał książkę a nadal jest człowiekiem KS prałat jaworski Wiskitno proboszcz mogileńskiej parafii przy targowisku tylko brać z niego przykład jest praw księdzem ale i moginisninem roku pew edycji i ta nagroda mu się należała bez dwóch zdań ja tak myślę i dziękuję że mogłem tu na portalu się wypowiedzieć musimy walczyć o to by miasto i wsie lepiej funkcjonowały ale żeby tak było muszą to być ludzie którzy żyją tym nie przyszli piastować czegoś dla kasy przyszło po co więcej że są z ludźmi na dobre i zke chwilę a jeśli a jeśli ktoś kombinuje w miastach na wsiach pow mogileński to nie może spokojnie spać nie może tylko uciwy spojrzy w oczy drugiej człowiekowi a wierzę że dużo jest takich radnych ludzi ci robią dobra robotę w powiecie ci zasługują na wiele że się stara przez ty tych ludzi którzy blokują jakieś inwesr nie są zainter życiem kulturalnym na wioskach Kris cierpi cierpią i mieszkańcy że jedna wsie traktuje się lep a druga gorzej nieładne to postępowanie i nie musi tak być wszyscy dostali jednakowe fundesza na wioski tylko że oni biją się kultury we swoich wioskach nie wszyscy nie mają pomysłów a potem piastują dwie wioski czy czy proboszcz mają dwie parafie i i jeszcze pow za mało wiernych nie są pomysłowi żeby w ich parafiach zabrzmiała jakąś muzyka ponieważ np wiejski proboszcz bo sądzą że tak ma być lepiej nieprawda są parafie od lat dekanatu trzemeszensko co robią koncert kolęd że ktoś garnie się by ta msza była współczesna barwna że śpiewem można wielbić Boga i chwała im za to jak np parafia w Trzemesznie bazylika spoza piw mogileńskiego czy stowarz młodych którzy Zao. Zespoły religijne np parafie kruszwickie czy gm Janikowo bo tak jest zależy też od pieniędzy ale taka mają misje

 » gad d... (abc | 19-01-2024, 18:23:24)

Powiem więcej.Policja potrafi przyjechać po śliskiej,nieodśnieżonej nawierzchni po to tylko żeby pilnować niby prędkości.A już tymi typami którzy odpowiadają za utrzymanie dróg się nie zajmą!!!!!

 » Gaz (Rutten | 19-01-2024, 18:02:06)

Pewnie Nord Stream dlatego tak drogo

 » Komputer (Ooyy | 19-01-2024, 17:42:39)

81 lat i umieć robić takie rzeczy na komputerze,podziwiam, nie którzy to nawet nie potrafią włączyć komputer.

 » Brak pracy (Kiedy | 19-01-2024, 16:56:52)

Zamiast robic cmentarzysko dla zwierzat lepiej sciagnijcie inwestorów .Mieszkancy nie chca dojezdzac po kilka godzin, naprawde nikt nie chce otworzyc u nas magazynów produkcyjnych ??? halo wladza troche checi nie kazdy zyje tylko sportem i muzyka ludzie tez chcieliby miec troche z tego życia poprawcie nasz komfort życia..

 » Dobre rady (Gad demyt | 19-01-2024, 13:29:02)

Bezradność policji tylko zachęca potencjalnych naśladowców. Czasami mam wrażenie że ich umiejętności skończyły się na pasjansie albo saperze.

 » Gdzie ten gaz (Gaz gaz | 19-01-2024, 10:59:42)

Hakerzy wyprzedzili burmistrza z gazociągiem , ciekawe czy do czerwca podłącza tam gdzie mają czy będzie trzeba pisać do UKOKiK

 » Pegasus (UPS | 19-01-2024, 09:07:55)

Jeżeli można podrabiać dokumenty i wtedy jest się więźniem politycznym, to te "gierki" na wyłudzanie pieniędzy z kont też prowadzą ludzie na wysokich stanowiskach powiązani z bankami i wtedy ich nie można odszukać. Nazwijmy to inaczej. Pegasus działa wszędzie i nie służy do wykrywania przestępców, ale im sprzyja.

 » Policja (Duszek 88/69 | 19-01-2024, 08:15:19)

Przecież oni nic nie zrobią człowiek będzie latał na przesłuchania a na końcu umorzą!

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Pobici w Kwieciszewie (12)
 » Nielegalny zrzut ścieków (29)
 » Zderzenie w Dąbrówce (5)
 » Krzesiński nadal starostą? (94)
 » Wyburzą budynki (6)
 » Zdrowe odchudzanie (0)
 » Przejażdżka z promilami (7)
 » JW: Zmiany w radzie (40)
 » STRZELNO: Radni wybrani (10)
 » POWIAT: Nowi radni (73)
 » MOGILNO: Wybraliśmy radnych (48)
 » WYBORY 2024: Strzelno (18)
 » WYBORY: Jeziora Wielkie 2024 (9)
 » WYBORY: Dąbrowa 2024 (30)
 » Wybory Samorządowe 2024 [Relacja] (147)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ