Dzisiaj: , g. Imieniny:    
   
Gmina Mogilno - Społeczeństwo

Oficjalne przekazanie wozu

2023-10-01 23:36
 

W sobotę, 30 września na placu przy remizie OSP Niestronno odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Pojazd marki Volvo FL posiada zbiornik wody o pojemności 3200 litrów (zabudowa: kompozytowa, liczba miejsc: 6, napęd: 4x4, moc silnika: 280 KM, pojemność zbiornika na środek pianotwórczy: 320 litrów, działko wodne, autopompa, wyciągarka). Zakup samochodu w kwocie ponad 1 mln złotych został sfinansowany ze środków samorządowych i rządowych.

Sobotnie świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej. Następnie w programie uroczystości znalazło się poświęcenie wozu, przekazanie kluczyków do wozu oraz dowodu rejestracyjnego i zaprezentowanie wyremontowanej remizy. Wręczono także liczne podziękowania za włożony wkład i pomoc na rzecz jednostki. (AS)

REKLAMA
 
   » GALERIA ZDJĘĆ [31]

 
   » KOMENTARZE [14]» dodaj komentarz   

 » Do mieszkaniec (Do mieszkaniec | 09-10-2023, 17:19:59)

Tej mieszkaniec, a wy to co ? 10 wyjazdów na krzyż i w tym 8 na same osy. Jakbyście nie mieli znajomosci to byście nie pisali i byście nie dostawali. Najpierw nauczycie się używać tego sprzętu co macie

 » ehh (Mieszkaniec | 09-10-2023, 10:03:41)

Hmmm...ta Wasza zazdrość druhowie przechodzi już ludzkie granice... Wiadomo ze lepiej dać Dąbrowie, Gębicom (a nie Gębicą) i Strzelnu. A najlepiej niech Niestronno napisze wnioski a potem przekaże sprzęt tym wiodącym jednostkom, które w poprzednich czasach przywykły do tego, że im się po prostu należy. Teraz nie dziwne, że ich boli i żółć z zazdrości zalewa. Długie lata sprzęt otrzymywały tylko te jednostki. Ilość wyjazdów... Niestronno w 2022 21 wyjazdów, w tym roku mniej ale stare auto wycofane przez 3 miesiące, dla porównania Dąbrowa w tym roku 54 z czego 30 do owadów... w Gminie w której są dwie jednostki wyjazdowe. Poza tym, żeby dostać dofinansowanie to trzeba się o nie postarać, pisać wszędzie gdzie się da i z tego co widzę w Niestronnie przynosi to efekty. Ambicji chłopakom nie brakuje ale to chyba dobrze. Chcą się rozwijać i bardzo dobrze. Mieszkam niedaleko i śmiało mogę powiedzieć że oni ostatnie pół roku spędzili na remoncie remizy. Komu by się chciało? Inne jednostki czekają aż im gmina wyremontuje i na gotowe wchodzą a chłopaki wzięli sprawy we własne ręce. Pozyskali wielu sponsorów. Co wy myślicie, ze im to z nieba spadło? Myślę, że to jedyna jednostka spoza systemu, której jeszcze się chce. Bierzcie się do roboty zamiast rozpisywać się tutaj. Ja im stanowczo kibicuje. Brawo druhowie!!! Tak trzymać.

 » haha (ploter | 06-10-2023, 13:02:01)

Skowyt pisiorów bezcenny. Jeszcze tylko kilka dni będę musiał oglądać wasze mordy. 16 października odejdziecie w otchłań zapomnienia a a cześć z was za kraty.

 » zenada (mieszkanka | 06-10-2023, 12:56:25)

OSP Niestronno to taki cud na miarę obecnych rządów, 10 wyjazdów w roku a tu proszę, nowy samochód za ponad milion, hydraulika za prawie 100 tysięcy i wiele innych gadżetów które napewno przydały by się w innych OSP np. Strzelno, Gębice tam by były chociaż używane zgodnie z przeznaczeniem a nie zalegały na samochodzie po to aby co jakiś czas ujrzeć światło dzienne przy okazji któregoś już z rzędu przekazania. Mam nadzieję że po 15 października władza powszechnie znanego ugrupowania w tym kraju się skończy i zobaczymy wtedy czy będzie tam bywał 01 z KW PSP TORUŃ, to aż się czytać już nie chcę bo ciągle tylko oni i oni, z tego co słyszę łapią wszystkie możliwe dofinansowania, a po co? Dać Gebicą, Strzelnu, Dąbrowie tam to się przyda bo tam są wyjazdy a tu niestety tylko chore ambicje

 » Powitanie, Przekazanie, Wdrożenie, Używanie (Piotr | 05-10-2023, 15:13:21)

Wierzyć się nie chce. Ktoś ma fantazję albo go "poniesło". 23 czerwca 2023 ukazał się artykuł na CMG24 o powitaniu nowego wozu. Po przeszło 3 miesiącach następuje "oficjalne przekazanie wozu". Ci zaproszeni "goście" już w w większości byli na powitaniu nowego wozu. Ta w różowym już siedziała za kierownicą, szczerzyła się i "se robiła focie na fejsa, czy tam na insta"" Proponuje odczekać znowu ze 3 miesiące i nowy wóz "uroczyście" wdrożyć do służby w OSP Niestronno. Takiego cyrku to dawno nie było. Do czego to wszystko zmierza....

 » brawo chłopaki strażaki (PiSior | 05-10-2023, 13:54:20)

fajnie się czyta, i cieszy ta niemoc, złość, tej czerwonej i POpapranej chołoty

 » Po co ksiądz? (Serce mam po lewej | 04-10-2023, 19:25:53)

To jakaś parodia. Czas z tym skończyć.

 » przekazanie (SEbcio | 04-10-2023, 14:16:38)

Jeszcze przed wyborami przyjedzie Szmateuszek Kłamczyszek i przekaże oficjalnie po raz n-ty samochód. Oczywiście, że to zasługo obecnego rządu pisorów. A ciemny lud będzie się cieszył.

 » do ricka (Obywatel | 03-10-2023, 11:23:43)

Trafne pytanie. Wyobraźcie sobie sytuacje - Polska podpisuje z Rosja układ, na podstawie którego Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe na terenie kraju. Wyobraźmy sobie, że Rosja poprzez wykształconych pod swoją kuratelą agentów pozyskanych spośród ludności miejscowej, ma w każdym mieście i każdej gminie po kilka placówek dyplomatycznych (i ciągle buduje nowe), w których swobodnie sieje własną propagandę. W tych okazałych budowlach, które (o dziwo!) chętnie finansuje ludność tubylcza, udziela się m.in. ślubów wg obyczaju rosyjskiego, które mają moc wiążącą dla prawa rodzimego, choć wiszą tam tylko flagi rosyjskie. Polska zgodziła się, aby Rosja posiadała na terytorium kraju siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu, ponadto Polska przyzna im bezpłatna opiekę medyczna i emerytury. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówkę, kłamania, oskarżania innych etc. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polska politykę wewnętrzna i zewnętrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego - Rosja zastrzega tez, ze jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki a manipulacje są niedopuszczalne. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów. Należy dodać, że w każdym urzędzie, szkole, szpitalu obok orła białego wisiałby dwugłowy orzeł rosyjski, a raz w roku po domach chodziłby Rosjanin z dwoma chłopcami przebranymi za gender i zbierał pieniądze w kopertach. To pod jaką jesteśmy okupacją, czerwoną czy czarną, watykańską ?

 » wóz (xxxx | 02-10-2023, 20:24:25)

Jak mogliście jeździć bez kluczyków, bo wręczono je teraz, a bez poświęcenia? O zgrozo! Samochód bez "przekazania" winien być zamknięty by się nie pobrudził. Oj, nadaje się to do kabaretu.

 » VOLVO (Proboszcz | 02-10-2023, 15:35:31)

Ciekawi mnie ile razy ten piękny strażacki samochód (VOLVO)był przekazywany w innych jednostkach OSP i w końcu trafił do Niestronna ,bo ci co nami rządzą bardzo lubią chwalić się tym samym jednym samochodem w kilku jednostkach po kolei - ŻENADA !!! Druchom z OSP Niestronno tylko pogratulować takiego sprzętu aby Wam go nie zabrali do dalszego przekazywania.

 » .... (Rudy folksdojcz | 02-10-2023, 14:41:48)

W końcu te stare tuskowe graty wymieniane są na porządny sprzęt.

 » Pleban (Rick | 02-10-2023, 10:46:01)

A po co tam pleban...?!!!

 » ile razy to samo (strażak | 02-10-2023, 09:47:59)

czy trzeba kilka razy przekazywać to samo, juz mi się wydawało,ze Niestronno otrzymało drugi wóz.

 


Portal CMG24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść prezentowanych opinii. Użytkownik dokonujący wpisu
na łamach portalu, może ponieść za jego treść odpowiedzialność cywilną bądź karną.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część serwisu www.CMG24.pl nie może być kopiowana, reprodukowana
lub przekazywana w żadnej formie i żadnymi środkami elektronicznymi, mechanicznymi
lub w inny sposób wykorzystywana bez zgody właściciela serwisu.
 
 
REKLAMA
 » Nowi sołtysi i przewodniczący (0)
 » Ile kosztują mieszkania? (0)
 » Nowy prezes Mogilno Sport (35)
 » 5 osób wpadło podczas akcji (7)
 » Wakacyjny festyn w Żabienku (5)
 » Włamali się i ukradli lody (6)
 » Jak zorganizować wywóz gruzu? (0)
 » 284 zgłoszenia na KMZB (5)
 » Uderzył w drzewo (0)
 » Czołowe zderzenie (11)
 » Teatr i festyn w ten weekend (8)
 » Zderzenie w Olszy (4)
 » Mogileńska Rada Biznesu (20)
 » Odpowie za znieważenie (5)
 » VII Bieg Przyjaźni (5)
REKLAMA
   
   O portalu  |  Regulamin  |  Współpraca i patronat medialny  |  Reklama  |  Polityka prywatności i ciasteczek  |  Kontakt © CMG24.pl 2010-2021   

Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności i cookies. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie CMG Media z siedzibą w Stawiskach 23c (88-300 Mogilno) (dalej "CMG Media") oraz nasi Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z Portalu wraz z funkcjonalnościami na nim udostępnianym, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Partnerów.

- realizacji postanowień zawartych w ramach umowy sprzedaży reklamy (m.in. banerowej, artykułu

sponsorowanego);

- obsługi zgłoszeń, które do nas kierujesz (np. przez formularz kontaktowy, e-mail);

- umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z Portalu, w tym dokonywania

transakcji płatniczych w ramach serwisu ogloszenia.cmg24.pl przy zakupie ogłoszeń;

- komentowania artykułów, wydarzeń, zdjęć, filmów;

- dodania ogłoszenia na stronach serwisu ogloszenia.cmg24.pl;

- monitorowania Twojej aktywności oraz wszystkich innych użytkowników, obejmującej Twoją aktywnością

na Portalu poprzez przeprowadzanie badań i analiz, aby badać funkcjonalność Portalu i wprowadzać udogodnienia;

- prowadzenia analiz statystycznych;

- prowadzenie postępowań sądowych;

- przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych;

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dane mogą zostać przekazane w następujących przypadkach:

- Twoje dane osobowe udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług płatniczych,

usług związanych z przechowywaniem, łączeniem i analizowaniem danych

- Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione na wniosek organów ścigania m.in. Policji i Prokuratury

- Ze względu na konieczność blokowania działania robotów internetowych na stronach Portalu, stosujemy

mechanizm Google reCAPTCHA do sporadycznego badania, czy zachowania naszych użytkowników nie noszą

znamion zachowań robotów. W takiej sytuacji możemy ujawnić Google LLC Twój adres IP

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz również wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Znajdziesz tam informacje jak to uczynić.

Klikając przycisk "Akceptuję" lub zamykając okno (Zmiana polityki prywatności) za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie przez CMG Media oraz naszych Partnerów, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Portalu przez CMG Media i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Szczegóły dotyczące wycofania i niewyrażenia zgody znajdziesz w Polityce prywatności i ciasteczek.

NIE TERAZZGADZAM SIĘ